Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Tolerancja, akceptacja, afirmacja

//Tolerancja, akceptacja, afirmacja

Tolerancja, akceptacja, afirmacja

Tęczowi są zdeterminowani i nie ma co liczyć na to, że zadowolą się dotychczasowymi sukcesami. Ostatecznym celem pozostaje skruszenie fundamentów naszej kultury. Ludzie ci często atakują i wypaczają tzw. pojęcia podstawowe, dlatego warto nazywać rzeczy po imieniu.

Środowiska LGBT, czyli współczesny proletariat zastępczy, działają według sprawdzonego w krajach zachodnich schematu: tolerancja => akceptacja => afirmacja.

Wyraz „tolerancja” pochodzi od łacińskiego słowa „tolerantia” i oznacza „cierpliwą wytrwałość”, a w czasowniku (łac. „tolerare”) – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”, „ścierpieć”. W uproszczeniu na tym etapie nie akceptujemy jakiegoś zjawiska, ale znosimy je, przy czym wymaga to od nas pewnego wysiłku, dyscypliny i cierpliwości.

Na etapie „akceptacji” przyjmujemy za normalne coś nienormalnego albo wręcz destrukcyjnego dla tkanki społecznej.

Ostatnim etapem jest „afirmacja”, czyli propagowanie czy też afirmowanie szkodliwych postaw oraz próby ich narzucenia uprzednio obezwładnionemu społeczeństwu.

Źródła zdjęć:
1. ALIexpress.

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Fałszywy podział na lewicę i prawicę

By | 2018-10-31T09:19:37+00:00 28 października 2018|2 komentarze

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, polityka, ekonomia, ideologie i doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

2 komentarze

  1. Małgorzata 07/05/2022 w 9:14 pm - Odpowiedz

    Fatalnie napisane, bezpodstawne oskarżenia, nieprzemyślane, nieskonsultowane z tymi, którzy coś naprawdę wiedzą.

    • Konrad 25/06/2022 w 2:56 pm - Odpowiedz

      A możesz przedstawić jakiś konkretny argument? I gdzie jest ta bezpodstawność? Czyżbyś nie słyszała o „cancel culture” albo „dyskryminacji pozytywnej”? I odkąd to jest wymóg konsultowania faktów i opinii z kimś kto „wie naprawdę”? I kto to taki? I cóż to za wiedza? Jedynie słuszna?

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.