Konserwatywny liberalizm, leseferyzm, minarchizm, merytokracja.

Fajnizm

Fajnizm

Jedną z dominujących postaw w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w dużych miastach, jest tzw. „fajnizm”. Co ciekawe, nie tylko młodzi ludzie aspirują do bycia „fajnym”. Coraz częściej dostrzegam to zjawisko również wśród osób dojrzałych.

Człowiek „fajny” dużo podróżuje. Robi selfie w nietypowych miejscach i sytuacjach. Zachowuje tzw. „dystans” do wszystkiego i wszystkich, w tym do siebie. Działa wyłącznie spontanicznie. Nieustannie kręci bekę. Jest wyluzowany, nie spina się. Nie wie, co będzie robić jutro, a co dopiero w weekend. Ma liczne pasje, ale w sumie niczym się nie interesuje. Ma mnóstwo „przyjaciół” i pracę w korpo, w której realizuje ekscytujące „projekty”. Z kilometra wyczuwa „szurię” w rozmowach na poważne tematy.

Źródła zdjęć:
1. kannada.asianetnews.com

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Tolerancja, akceptacja, afirmacja

By | 2018-10-28T09:28:04+00:00 28 października 2018|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, publicysta-amator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart”. Konserwatysta, leseferysta, wolnorynkowiec. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, filozofia, polityka, ekonomia, ideologie, doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.