Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

O blogu

O blogu 2018-05-27T08:46:47+00:00

The Spinning Top Blog to autorski projekt Kamila Cywki – tłumacza, publicysty i blogera – utrzymany w duchu wolnościowym i konserwatywno-liberalnym. Jego misją jest promowanie wolności, samodzielnego myślenia oraz świadomego życia we wszystkich jego aspektach. Tematyka bloga jest dość szeroka – jej przekrój najlepiej obrazują tagi na stronie głównej i pod wpisami.

Motyw bączka (ang. spinning top) w nazwie bloga pochodzi z filmu „Incepcja” i jest nieprzypadkowy. Główny bohater filmu kręci nim, ilekroć nie jest pewien, czy to, co widzi wokół siebie, to rzeczywistość czy iluzja. Ten blog ma być zachętą dla każdego, kto tu trafi, by zakręcił swoim.

Na The Spinning Top Blog nie ma cenzury ani niewygodnych komentarzy. Autor niczego nie usuwa ani nikogo nie banuje. Niemniej pożądana jest wysoka kultura dyskusji, dlatego uprasza się o unikanie wulgaryzmów i argumentów ad personam. The Spinning Top Blog stawia na konstruktywną krytykę poglądów i merytoryczne spory, które ubogacają czytelników i komentujących.