Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Marksizm i gender

//Marksizm i gender

Marksizm i gender

O ile na przestrzeni lat marksizm przeszedł szereg rewizji, to marksistowska taktyka przejęcia władzy zawsze polegała na stworzeniu nierozwiązywalnego konfliktu pomiędzy katem a ofiarą, w którym marksiści stają po stronie ofiary. Przy czym to, czy konflikt jest prawdziwy, czy wymyślony, nie miało i nie ma żadnego znaczenia. A więc mieliśmy już kapitalistów kontra proletariuszy (marksizm klasyczny), kulturę kontra naturę (hipisi, lata 60., beat generation) czy heteroseksualną, reakcyjną większość kontra postępowe środowiska LGBT (współczesność).

Ideologia gender idzie o krok dalej. Dla genderystów najbardziej fundamentalnym, nierozwiązywalnym konfliktem jest konflikt płci. Powoduje on niesprawiedliwość, patriarchat, dominację mężczyzn nad kobietami, przemoc i wyzysk. Dlaczego ideolodzy gender „idą o krok dalej”? Bo tutaj równość już nie wystarczy. Równość nie rozwiązuje tego konfliktu. Celem jest całkowite zatarcie różnic płciowych…

Źródła zdjęć:
1. livescience.com

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Tolerancja, akceptacja, afirmacja

By | 2019-01-30T11:49:29+00:00 30 stycznia 2019|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, polityka, ekonomia, ideologie i doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.