Polityka, ekonomia, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Marksizm i gender

//Marksizm i gender

Marksizm i gender

O ile na przestrzeni lat marksizm przeszedł szereg rewizji, to marksistowska taktyka przejęcia władzy zawsze polegała na stworzeniu nierozwiązywalnego konfliktu pomiędzy katem a ofiarą, w którym marksiści stają po stronie ofiary. Przy czym to, czy konflikt jest prawdziwy, czy wymyślony, nie miało i nie ma żadnego znaczenia. A więc mieliśmy już kapitalistów kontra proletariuszy (marksizm klasyczny), kulturę kontra naturę (hipisi, lata 60., beat generation) czy heteroseksualną, reakcyjną większość kontra postępowe środowiska LGBT (współczesność).

Ideologia gender idzie o krok dalej. Dla genderystów najbardziej fundamentalnym, nierozwiązywalnym konfliktem jest konflikt płci. Powoduje on niesprawiedliwość, patriarchat, dominację mężczyzn nad kobietami, przemoc i wyzysk. Dlaczego ideolodzy gender „idą o krok dalej”? Bo tutaj równość już nie wystarczy. Równość nie rozwiązuje tego konfliktu. Celem jest całkowite zatarcie różnic płciowych…

Źródła zdjęć:
1. livescience.com

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Tolerancja, akceptacja, afirmacja

By | 2019-01-30T11:49:29+00:00 30 stycznia 2019|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, filozofia, polityka, ekonomia, ideologie, doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.