Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim

/, Wpisy/Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim

Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim

Zapraszam do przeczytania wywiadu, którego udzieliłem Kurierowi Lubelskiemu 21 listopada 2014 r. Mówię w nim o mojej nadchodzącej debiutanckiej powieści, alkoholizmie, Bronowicach, Lublinie, moim pokoleniu oraz kilku innych rzeczach.

wywiad_część_1

wywiad_część_2

Polub bloga na Facebooku:
www.facebook.com/thespinningtopblog.

By | 2018-05-27T08:47:12+00:00 27 listopada 2014|12 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, polityka, ekonomia, ideologie i doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

12 komentarzy

 1. Pawel 27/11/2014 w 9:11 pm - Odpowiedz

  Witaj, przeczytalem owy artykul, fajnie jest przeczytac cos gdzie jest opisane zycie znajomego z tego samego osiedla. Pochodze z Sokolej 15 i paietam Cie doskonale z Bronowic, pelen szacunek dla Ciebie za to co osiagales. Chialem zapytac czy jest mozliwosc kupienia Twojej ksiazki w kazdej ksiegarni lub przez internet

  • Kamil Cywka
   Kamil Cywka 27/11/2014 w 9:25 pm - Odpowiedz

   Cześć! 🙂 No to jesteśmy ziomkami :-). Ja też na pewno Cię kojarzę. Dzięki za miłe słowa – to zawsze motywuje do dalszej pracy. Wolę patrzeć do przodu – mam nadzieję, że wszystko przede mną :-). Książka wyjdzie w I kw. przyszłego roku. Na razie nie ma jeszcze daty premiery, ale na pewno dam znać jak tylko się pojawi, więc spokojnie będziesz mógł sobie ją kupić. Tymczasem pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia któregoś razu na Bronowicach! 😉

 2. Barbara 30/11/2014 w 9:49 pm - Odpowiedz

  Po wysłuchaniu fragmentów „Bękarta” w „Okienku Literackim” i po lekturze wywiadu w „Kurierze” jestem bardzo zaintrygowana, cieszę się, że książka zostanie wydana już niedługo. Wywiad poruszający, nie tylko ze względu na treść, ale również sposób opowiadania, nastrojowość tej opowieści. Życzę powodzenia w rzemiośle pisarskim 🙂

 3. Anka z klatki obok 03/12/2014 w 9:35 am - Odpowiedz

  Hej Kamil,
  pewnie i mnie kojarzysz… mieszkałam w 3-ciej klatce. Ja też koniecznie kupię Twoją książkę, tym bardziej, że nadal mieszkam przy 109, tylko kilka klatek dalej. 😉 Fajnie, że Ci się udało zajść tak daleko, szacunek. Pozdrawiam.

  • Kamil Cywka
   Kamil Cywka 04/12/2014 w 7:23 am - Odpowiedz

   Cześć :-). Jeśli mieszkałaś/mieszkasz w 109, to na pewno Cię znam :-). A poza tym to jeszcze nigdzie nie zaszedłem – normalnie pracuję, wstaję rano jak każdy :-). Poza tym mam swoje pasje i zainteresowania i staram się rozwijać jako człowiek i zawodowo :-). Pozdrawiam Cię serdecznie!

 4. Ewa 03/12/2014 w 12:21 pm - Odpowiedz

  Hej,
  Ciekawy wywiad.. Niedawno przeprowadziłam się na Bronowice, miło dowiedzieć się co działo się tutaj w przeszłości.. 🙂

  • Kamil Cywka
   Kamil Cywka 04/12/2014 w 7:27 am - Odpowiedz

   Działo się, działo :-). Teraz jest spokojnie. Życzę zatem miłego pomieszkiwania :-). Pozdrawiam serdecznie.

 5. Daniela 05/12/2014 w 6:29 am - Odpowiedz

  Nie znamy się Kamil, ale po przeczytaniu wywiadu wnioskuję, że jesteś ciekawą osoboą. Zyczę powodzenia w twórczości publicystycznej i czdekam na pojawienie się ksiązki.

 6. UlaW 05/12/2014 w 10:20 am - Odpowiedz

  CHCIAŁA BYM DUZO NAPISAĆ I… KIEDY ZACZYNAM SAMA NIE WIEM CO? CHYBA WOLĘ ROZMAWIAĆ FACE TO FACE( ciągle kiepsko z moim angielskim, choc staram się- masz w moich, w tym wzgledzie staraniach -duze zasługi) INTERNET TROCHĘ MNIE ONIEŚMIELA, MOZE ODPYCHA. ANONIMOWOŚĆ.TO CO NAPISANE, TRUDNO COFNĄĆ. TRZEBA MIEĆ ODWAGĘ, PEWNOŚĆ SIEBIE. JEŻELI CZYTAM JAKIEŚ BLOGI ,TO SĄ ONE BLOGAMI ZNANYCH MI OSÓB I ZAWSZE JEST TO KTOŚ CIEKAWY, NIEZWYKŁY, DZIELNY, ODWAŻNY! I TACY LUDZIE SPRAWIAJĄ, ŻE SIĘ Z INTERNETEM OSWAJAM. ROZUMIEM TĘ POTRZEBĘ CHOĆ RACZEJ NIE BĘDĘ SIĘ OBNAŻAĆ. TAK MI SIĘ WYDAJE. PEWNIE TO ZASŁUGA MOJEGO WIEKU, PEWNIE TEŻ BRAKU PEWNOŚCI SIEBIE-TRUDNO Z TYM WALCZYĆ. ALE PRZECIEŻ NIE O TYM WSZYSTKIM CHCIAŁAM KILKA SŁÓW TU NAPISAĆ. CHCIAŁABYM KRÓTKO NAPISAĆ, ZE NIESAMOWICIE JESTEŚ INTRYGUJĄCY. MOCNO STĄPASZ PO ZIEMI, ŻYJESZ W ŚWIECIE CORAZ BARDZIEJ MI OBCYM, A JEDNAK POTRAFISZ SIĘ ZATRZYMAĆ. SAMODZIELNIE, TRZEŻWO OCENIĆ!!! JAK TO SIĘ MAWIA „WRACASZ MI WIARĘ W LUDZI” PEWNIE TEŻ DLATEGO, ŻE JAK SIĘ OKAZUJE MAMY DUZO WSPÓLNEGO: MYSLĘ O DZIECIŃSTWIE. CIEKAWOŚĆ ŚWIATA , CIEKAWOŚĆ LUDZI SPOWODOWAŁA, ZE JESTEM DZIŚ W INNYCH MIEJSCACH NIŻ KILKORO MOJEGO RODZEŃSTWA. BYŁO MI PEWNIE ŁATWIEJ,NIŻ TOBIE, BO JESTEM Z WARSZAWY ALE TO CHYBA NIE JEST TAKIE WAŻNE.
  NA TWOIM BLOGU POZNAŁAM OKREŚLENIE „LEMING” 🙂 I BARDZO MNIE TO ROZBAWIŁO(ale jak widać mało wiem o dzisiejszej rzeczywistości), DOTĄD ZNAŁAM TYLKO SŁOIKI. CZĘSTO MYSLĘ, ŻE LEMINGI SĄ TWÓRCAMI TEJ CORAZ BARDZIEJ NIEZNANEJ MI RZECZYWISTOŚCI. OKAZUJE SIĘ, ZE SĄ TEŻ BYŁE LEMINGI I JA MOGĘ SIĘ OD NICH UCZYĆ, CHCĘ CZYTAĆ, TO CO TWORZĄ. NAPISZĘ JESZCZE(SKORO WOGÓLE SIĘ ZABRAŁAM DO TEGO), ZE JESTEŚ BARDZO DOBRYM NAUCZYCIELEM. I PEWNIE O TYM WIESZ! GRATULUJĘ I TRZYMAM KCIUKI. I OCZYWIŚCIE CZEKAM NA TWOJĄ KSIĄŻKĘ I WPISY
  I TAKIE GŁUPIE PYTANIE:jak znajdujesz na to wszystko czas?
  Pozdrawiam z Tarchomina

 7. […] Zobacz też: Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim. […]

 8. […] Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim Audycja literacka z moim udziałem w Radio Lublin […]

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.