Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim

/, Wpisy/Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim

Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim

Zapraszam do przeczytania wywiadu, którego udzieliłem Kurierowi Lubelskiemu 21 listopada 2014 r. Mówię w nim o mojej nadchodzącej debiutanckiej powieści, alkoholizmie, Bronowicach, Lublinie, moim pokoleniu oraz kilku innych rzeczach.

wywiad_część_1

wywiad_część_2

Polub bloga na Facebooku:
www.facebook.com/thespinningtopblog.

By | 2018-05-27T08:47:12+00:00 27 listopada 2014|12 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, filozofia, polityka, ekonomia, ideologie, doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

12 komentarzy

 1. Pawel 27/11/2014 w 9:11 pm - Odpowiedz

  Witaj, przeczytalem owy artykul, fajnie jest przeczytac cos gdzie jest opisane zycie znajomego z tego samego osiedla. Pochodze z Sokolej 15 i paietam Cie doskonale z Bronowic, pelen szacunek dla Ciebie za to co osiagales. Chialem zapytac czy jest mozliwosc kupienia Twojej ksiazki w kazdej ksiegarni lub przez internet

  • Kamil Cywka
   Kamil Cywka 27/11/2014 w 9:25 pm - Odpowiedz

   Cześć! 🙂 No to jesteśmy ziomkami :-). Ja też na pewno Cię kojarzę. Dzięki za miłe słowa – to zawsze motywuje do dalszej pracy. Wolę patrzeć do przodu – mam nadzieję, że wszystko przede mną :-). Książka wyjdzie w I kw. przyszłego roku. Na razie nie ma jeszcze daty premiery, ale na pewno dam znać jak tylko się pojawi, więc spokojnie będziesz mógł sobie ją kupić. Tymczasem pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia któregoś razu na Bronowicach! 😉

 2. Barbara 30/11/2014 w 9:49 pm - Odpowiedz

  Po wysłuchaniu fragmentów „Bękarta” w „Okienku Literackim” i po lekturze wywiadu w „Kurierze” jestem bardzo zaintrygowana, cieszę się, że książka zostanie wydana już niedługo. Wywiad poruszający, nie tylko ze względu na treść, ale również sposób opowiadania, nastrojowość tej opowieści. Życzę powodzenia w rzemiośle pisarskim 🙂

 3. Anka z klatki obok 03/12/2014 w 9:35 am - Odpowiedz

  Hej Kamil,
  pewnie i mnie kojarzysz… mieszkałam w 3-ciej klatce. Ja też koniecznie kupię Twoją książkę, tym bardziej, że nadal mieszkam przy 109, tylko kilka klatek dalej. 😉 Fajnie, że Ci się udało zajść tak daleko, szacunek. Pozdrawiam.

  • Kamil Cywka
   Kamil Cywka 04/12/2014 w 7:23 am - Odpowiedz

   Cześć :-). Jeśli mieszkałaś/mieszkasz w 109, to na pewno Cię znam :-). A poza tym to jeszcze nigdzie nie zaszedłem – normalnie pracuję, wstaję rano jak każdy :-). Poza tym mam swoje pasje i zainteresowania i staram się rozwijać jako człowiek i zawodowo :-). Pozdrawiam Cię serdecznie!

 4. Ewa 03/12/2014 w 12:21 pm - Odpowiedz

  Hej,
  Ciekawy wywiad.. Niedawno przeprowadziłam się na Bronowice, miło dowiedzieć się co działo się tutaj w przeszłości.. 🙂

  • Kamil Cywka
   Kamil Cywka 04/12/2014 w 7:27 am - Odpowiedz

   Działo się, działo :-). Teraz jest spokojnie. Życzę zatem miłego pomieszkiwania :-). Pozdrawiam serdecznie.

 5. Daniela 05/12/2014 w 6:29 am - Odpowiedz

  Nie znamy się Kamil, ale po przeczytaniu wywiadu wnioskuję, że jesteś ciekawą osoboą. Zyczę powodzenia w twórczości publicystycznej i czdekam na pojawienie się ksiązki.

 6. UlaW 05/12/2014 w 10:20 am - Odpowiedz

  CHCIAŁA BYM DUZO NAPISAĆ I… KIEDY ZACZYNAM SAMA NIE WIEM CO? CHYBA WOLĘ ROZMAWIAĆ FACE TO FACE( ciągle kiepsko z moim angielskim, choc staram się- masz w moich, w tym wzgledzie staraniach -duze zasługi) INTERNET TROCHĘ MNIE ONIEŚMIELA, MOZE ODPYCHA. ANONIMOWOŚĆ.TO CO NAPISANE, TRUDNO COFNĄĆ. TRZEBA MIEĆ ODWAGĘ, PEWNOŚĆ SIEBIE. JEŻELI CZYTAM JAKIEŚ BLOGI ,TO SĄ ONE BLOGAMI ZNANYCH MI OSÓB I ZAWSZE JEST TO KTOŚ CIEKAWY, NIEZWYKŁY, DZIELNY, ODWAŻNY! I TACY LUDZIE SPRAWIAJĄ, ŻE SIĘ Z INTERNETEM OSWAJAM. ROZUMIEM TĘ POTRZEBĘ CHOĆ RACZEJ NIE BĘDĘ SIĘ OBNAŻAĆ. TAK MI SIĘ WYDAJE. PEWNIE TO ZASŁUGA MOJEGO WIEKU, PEWNIE TEŻ BRAKU PEWNOŚCI SIEBIE-TRUDNO Z TYM WALCZYĆ. ALE PRZECIEŻ NIE O TYM WSZYSTKIM CHCIAŁAM KILKA SŁÓW TU NAPISAĆ. CHCIAŁABYM KRÓTKO NAPISAĆ, ZE NIESAMOWICIE JESTEŚ INTRYGUJĄCY. MOCNO STĄPASZ PO ZIEMI, ŻYJESZ W ŚWIECIE CORAZ BARDZIEJ MI OBCYM, A JEDNAK POTRAFISZ SIĘ ZATRZYMAĆ. SAMODZIELNIE, TRZEŻWO OCENIĆ!!! JAK TO SIĘ MAWIA „WRACASZ MI WIARĘ W LUDZI” PEWNIE TEŻ DLATEGO, ŻE JAK SIĘ OKAZUJE MAMY DUZO WSPÓLNEGO: MYSLĘ O DZIECIŃSTWIE. CIEKAWOŚĆ ŚWIATA , CIEKAWOŚĆ LUDZI SPOWODOWAŁA, ZE JESTEM DZIŚ W INNYCH MIEJSCACH NIŻ KILKORO MOJEGO RODZEŃSTWA. BYŁO MI PEWNIE ŁATWIEJ,NIŻ TOBIE, BO JESTEM Z WARSZAWY ALE TO CHYBA NIE JEST TAKIE WAŻNE.
  NA TWOIM BLOGU POZNAŁAM OKREŚLENIE „LEMING” 🙂 I BARDZO MNIE TO ROZBAWIŁO(ale jak widać mało wiem o dzisiejszej rzeczywistości), DOTĄD ZNAŁAM TYLKO SŁOIKI. CZĘSTO MYSLĘ, ŻE LEMINGI SĄ TWÓRCAMI TEJ CORAZ BARDZIEJ NIEZNANEJ MI RZECZYWISTOŚCI. OKAZUJE SIĘ, ZE SĄ TEŻ BYŁE LEMINGI I JA MOGĘ SIĘ OD NICH UCZYĆ, CHCĘ CZYTAĆ, TO CO TWORZĄ. NAPISZĘ JESZCZE(SKORO WOGÓLE SIĘ ZABRAŁAM DO TEGO), ZE JESTEŚ BARDZO DOBRYM NAUCZYCIELEM. I PEWNIE O TYM WIESZ! GRATULUJĘ I TRZYMAM KCIUKI. I OCZYWIŚCIE CZEKAM NA TWOJĄ KSIĄŻKĘ I WPISY
  I TAKIE GŁUPIE PYTANIE:jak znajdujesz na to wszystko czas?
  Pozdrawiam z Tarchomina

 7. […] Zobacz też: Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim. […]

 8. […] Wywiad ze mną w Kurierze Lubelskim Audycja literacka z moim udziałem w Radio Lublin […]

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.