Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Trochę pokory

//Trochę pokory

Trochę pokory

Mimo że zdarza mi się stawiać odważne tezy, to wciąż mam w sobie dużo pokory. Uważnie słucham mądrzejszych i bardziej oczytanych od siebie. Mam w życiu autorytety. Sam sporo czytam, sięgam po materiały źródłowe i stale poszerzam wiedzę. Chętnie zmieniam zdanie pod wpływem siły argumentów adwersarza. Nie szamoczę się; wolę przyznać rację temu, kto ją ma, niż iść w zaparte. Nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam pojęcia. Należą do nich na przykład energetyka czy wojskowość. W nieskończoność nadrabiam też niektóre wstydliwe braki wiedzy filozoficznej czy historycznej.

Ale większość ludzi nie ma w sobie takich ograniczników. Gdy słucham tez swoich znajomych bądź przypadkowych osób, wygłaszanych z dużą dozą pewności siebie, to często są one błędne na tak wielu poziomach, że nawet nie wiem, od czego zacząć. W efekcie, zrezygnowany, nie odzywam się albo zmieniam temat. Chyba kiepski ze mnie pedagog.

Źródła zdjęć:
1. norbertoruba.pl

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Fajnizm

By | 2018-11-16T10:43:14+00:00 16 listopada 2018|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, polityka, ekonomia, ideologie i doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.