Konserwatywny liberalizm, leseferyzm, minarchizm, merytokracja.

Trochę pokory

//Trochę pokory

Trochę pokory

Mimo że zdarza mi się stawiać odważne tezy, to wciąż mam w sobie dużo pokory. Uważnie słucham mądrzejszych i bardziej oczytanych od siebie. Mam w życiu autorytety. Sam sporo czytam, sięgam po materiały źródłowe i stale poszerzam wiedzę. Chętnie zmieniam zdanie pod wpływem siły argumentów adwersarza. Nie szamoczę się; wolę przyznać rację temu, kto ją ma, niż iść w zaparte. Nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam pojęcia. Należą do nich na przykład energetyka czy wojskowość. W nieskończoność nadrabiam też niektóre wstydliwe braki wiedzy filozoficznej czy historycznej.

Ale większość ludzi nie ma w sobie takich ograniczników. Gdy słucham tez swoich znajomych bądź przypadkowych osób, wygłaszanych z dużą dozą pewności siebie, to często są one błędne na tak wielu poziomach, że nawet nie wiem, od czego zacząć. W efekcie, zrezygnowany, nie odzywam się albo zmieniam temat. Chyba kiepski ze mnie pedagog.

Źródła zdjęć:
1. norbertoruba.pl

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Fajnizm

By | 2018-11-16T10:43:14+00:00 16 listopada 2018|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, publicysta-amator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart”. Konserwatysta, leseferysta, wolnorynkowiec. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, filozofia, polityka, ekonomia, ideologie, doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.