Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Państwo a finansowanie kultury

//Państwo a finansowanie kultury

Państwo a finansowanie kultury

Gdy czytam w Internecie, że „prawicowi” publicyści ubolewają nad tym, że jakaś gazeta nie dostała „dotacji” [czytaj: ciężko zarobionych pieniędzy podatników] od ministra Glińskiego, to nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać. Pojęcia podstawowe zostały tak dalece wypaczone, że coraz częściej wątpię, czy to jeszcze da się odwrócić.

Prawdziwie prawicowy rząd nie finansuje kultury; może co najwyżej objąć honorowy patronat nad jakimś wydarzeniem. Nie do zaakceptowania jest finansowanie przez państwo gazet, czasopism, teatrów, performansów i wszelkich innych wydarzeń kulturalnych. Jeśli coś nie jest w stanie obronić się bez pieniędzy podatnika, to znaczy, że podatnik tego nie chce i nie należy go na siłę uszczęśliwiać. Zacznijcie w końcu sprzedawać bilety na tę waszą „sztukę” i nakłady gazetek, w których uprawiacie to swoje „dziennikarstwo”.

Źródła zdjęć:
1. fakt.pl

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Przychodzi demokrata do podatnika

By | 2018-05-31T11:13:26+00:00 25 maja 2018|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, polityka, ekonomia, ideologie i doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.