Konserwatywny liberalizm, leseferyzm, minarchizm, merytokracja.

Islandia – wcale nie tak różowo

/, Wpisy/Islandia – wcale nie tak różowo

Islandia – wcale nie tak różowo

We wpisie pt. Świat tonie w długach zamieściłem link do listy najbardziej zadłużonych państw świata. Zaskoczyła mnie wciąż bardzo wysoka pozycja Islandii, na co zwrócił mi uwagę również jeden z czytelników. Przecież ponoć Islandczycy rozprawili się z bankierami, zmienili konstytucję i teraz wychodzą na prostą…

Jednak po wydarzeniach, o których pisałem tutaj, sprawy potoczyły się nie do końca tak, jak życzyliby sobie tego zwykli obywatele. Przeglądając masę materiałów prasowych chwalących „model islandzki” (który notabene sam bardzo chwaliłem w przywołanym wpisie), natknąłem się na jeden bardzo ciekawy artykuł opisujący faktyczną sytuację w tym kraju. Uważam, że zdecydowanie zasługuje on na osobny wpis na The Spinning Top Blog, a więc:

What is actually going on in Iceland (wersja angielska – oryginał)
Co się faktycznie dzieje w Islandii (wersja polska – tłumaczenie)

Źródło zdjęcia: www.commons.wikimedia.org.

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog.

Zobacz też: Idziemy drogą Argentyny.

By | 2018-05-27T08:47:25+00:00 7 kwietnia 2014|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, publicysta-amator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart”. Konserwatysta, leseferysta, wolnorynkowiec. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, filozofia, polityka, ekonomia, ideologie, doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.