Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Biedny jak drobny przedsiębiorca

//Biedny jak drobny przedsiębiorca

Biedny jak drobny przedsiębiorca

Prowadzę skromną, jednoosobową działalność. Chcę być samodzielny i niezależny. Chcę godnie żyć i uczciwie pracować na własne utrzymanie. Czy to tak wiele? Tymczasem moja składka w ramach szumnie zapowiadanego „Małego ZUS-u” jest niższa od dotychczasowej o…6 złotych. Kwotę wolną od podatku mam od lat na tym samym poziomie, czyli 3091 złotych. Płacę PIT, VAT, opłaty, daniny i parapodatki. Nie korzystam z żadnych świadczeń socjalnych. Do tego co roku dochodzą nowe obowiązki względem organów państwa, przez co rosną koszty księgowości. A w mediach mleko i miód, wynagrodzenia biją rekordy, mamy „nadwyżki” w budżecie, są pieniądze na socjal…

Jestem systemowo ograbiany z owoców mojej pracy przez establishment III RP. Wnioski są naprawdę przygnębiające: Polak ma być biedny i proszący. Ma być na łasce rządu, klasy urzędniczej, banków i Unii Europejskiej. A jak się nie podoba, to was zamienimy na Ukraińców albo Filipińczyków.

Źródła zdjęć:
1. Interia

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Znamię bestii

By | 2019-02-17T10:37:28+00:00 17 lutego 2019|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, polityka, ekonomia, ideologie i doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.