Polityka, gospodarka, historia, ideologie, sprawy społeczne.

Biedny jak drobny przedsiębiorca

//Biedny jak drobny przedsiębiorca

Biedny jak drobny przedsiębiorca

Prowadzę skromną, jednoosobową działalność. Chcę być samodzielny i niezależny. Chcę godnie żyć i uczciwie pracować na własne utrzymanie. Czy to tak wiele? Tymczasem moja składka w ramach szumnie zapowiadanego „Małego ZUS-u” jest niższa od dotychczasowej o…6 złotych. Kwotę wolną od podatku mam od lat na tym samym poziomie, czyli 3091 złotych. Płacę PIT, VAT, opłaty, daniny i parapodatki. Nie korzystam z żadnych świadczeń socjalnych. Do tego co roku dochodzą nowe obowiązki względem organów państwa, przez co rosną koszty księgowości. A w mediach mleko i miód, wynagrodzenia biją rekordy, mamy „nadwyżki” w budżecie, są pieniądze na socjal…

Jestem systemowo ograbiany z owoców mojej pracy przez establishment III RP. Wnioski są naprawdę przygnębiające: Polak ma być biedny i proszący. Ma być na łasce rządu, klasy urzędniczej, banków i Unii Europejskiej. A jak się nie podoba, to was zamienimy na Ukraińców albo Filipińczyków.

Źródła zdjęć:
1. Interia

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog

Zobacz też: Znamię bestii

By | 2019-02-17T10:37:28+00:00 17 lutego 2019|0 komentarzy

About the Author:

Kamil Cywka
Tłumacz, lektor, komentator, pisarz. Autor powieści pt. „Bękart” oraz zbioru wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok”. Konserwatywny liberał. Interesują mnie głównie dziedziny takie jak historia, filozofia, polityka, ekonomia, ideologie, doktryny oraz sprawy społeczne. Na The Spinning Top Blog staram się poruszać tematy pomijane w mediach głównego nurtu oraz promować wolność, samodzielne myślenie i świadome życie we wszystkich jego aspektach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.